بازیModern Warfare 2

شرکت نام آشنای Infinity Ward عنوانی را در رویداد E3 2009 به معرض نمایش گذاشت که میلیون‌ها هوادار، مشتاق دیدن این بازی از نزدیک یا بصورت مجازی بودند. بازی Modern Warfare 2 که بدون اغراق جزء داغ‌ترین‌های E3 امسال بود و این را از تشویق و فریاد طرفداران، هنگام مشاهده دموی بازی می‌توان دریافت. ما نیز جزء دسته دوم هستیم و دمو را بصورت مجازی مشاهده کردیم. با توجه به اینکه تا به این لحظه اطلاعات ناقصی از گیم پلی پخش شده بود، تصمیم گرفتیم نکات مهمی که از مصاحبه‌ها و دموی نمایش یافته دستگیرمان شده را به اطلاع شما عزیزان برسانیم.
Modern Warfare 2 چندین سال پس از پایان Call of Duty 4: Modern Warfare آغاز می‌شود و به این دلیل که ادامه دهنده آن داستان است، اینگونه نام گذاری شده. همانطور که استظهار دارید، ایمران زاخائف در نهایت با شلیک مک تاویش(نقش اول CoD4) مغلوب شد. در همین راستا، گروه جدیدی در سایه دشمن تشکیل شد که رهبر آن ولادیمیر مکارو روسی(شریک سابق زاخائف) است. مکارو حالا پایگاه مستحکمی را در روسیه ساخته که این تشکیلات زنگ خطری برای جامعه جهانی شده است. تا اینکه گروه عملیاتی 141 برای جلوگیری از این تهدیدات، برپا شد. مک تاویش نیز به مقام کاپیتانی نیروی ویژه هوایی(SAS) ترفیع یافت و برای رهبری نیروی جنگی در Modern Warfare 2 برگزیده شد. اما اینبار در نقش او بازی نمی‌کنید. وی برای مقابله با تشکیلات احیا شده روسی، رهبری تکاوران چند ملیتی را به عهده گرفته است و شما یکی از افراد نیروی او، در نقش سرگروهبان گری سندرسون خواهید بود.


باز هم جنگ‌ها در نقاط مختلفی به وقوع می‌پیوندند و مراحل تنوع خوبی دارند. از کوه‌های روسیه گرفته تا بیابان‌های افغانستان و محله‌های کثیف شهر ریو دوژانیرو واقع در برزیل. دمویی که Infinity Ward نمایش داد، مربوط به یکی از مراحل برفی در قزاقستان(جنوب روسیه) است. نمایش آغاز شد. گری سندرسون(بازی‌کننده) در کنار مک تاویش، بر لبه کوهی ایستاده‌اند و ماموریت اول یعنی "دنبال کردن کاپیتان" بر روی صفحه نقش می‌بندد. هر دو با استفاده از یخ شکن از کوه بالا رفته تا به مقر دشمن برسند. هیجان بالای انجام بازی از همین ابتدا مشهود است و سبک سینمایی همچنان پابرجاست. مثلاً پس از پرش به صخره‌ای دیگر، نزدیک بود نقش اول به پایین پرتاب شود که با کمک کاپیتان نجات یافت. گیم پلی برخی اوقات با انتخاب شما تغییر پذیر است. می‌توانید مخفیانه و آرام رفتار کنید که در این حالت از کنار برخی دشمنان بدون ایجاد سر و صدا خواهید گذشت. یا به آن‌ها حمله کنید و تک تکشان را از بین ببرید. البته در این قسمت کاپیتان به شما دستور می‌دهد که چه کاری انجام دهید و به چه صورت عمل کنید.اسلحه جدیدی در دستان سندرسون دیده می‌شود که مجهز به صدا خفه کن و حسگر صوتی است. نمایشگر موجود بر روی این سلاح، جایگاه دشمنان را هنگامی که به آن‌ها نزدیک شوید، نشان می‌دهد. این قابلیت در مناطقی که بهتر است بدون ایجاد صدا در آن‌ها قدم بردارید، کمک بسیاری می‌کند. البته دشمنان نیز هوشمندانه‌تر رفتار می‌کنند و تعامل بیشتری با اشیاء پیرامون خود دارند. به عنوان مثال درها را باز می‌کنند، از روی موانع می‌پرند، پناه می‌گیرند و از این دست کارها. همیشه بر روی زمین نخواهید جنگید. هم شما، هم دشمنانتان از طریق پشت بام‌ها جابجا می‌شوید. به این ترتیب از زمین و آسمان مورد هدف دشمنان قرار خواهید گرفت و مجبور می‌شوید به دفعات، بصورت عمودی نشانه روی کنید.

خروج سندرسون و مک تاویش با استفاده از اتومبیل‌های برفی، ماموریت نهایی و پایان دهنده دمو بود. صحنه‌ای که همه را به یاد فیلم‌های سینمایی اکشن می‌اندازد. اما در Modern Warfare 2 علاوه بر اینکه کنترل این نوع از اتومبیل‌ها در اختیار شماست، باید با سلاحی که در دست دارید و در اوج هیجان، با تیر از دشمنان پذیرایی کنید. فیزیک استفاده شده در این نسخه، موجب شده تخریب پذیری‌های بجا و جذابی، چاشنی این لحظات بازی شود. با اتومبیل برفی در حال فرار از دست دشمنان هستید که ناگهان درختی واژگون شده و در حرکتتان اختلال ایجاد می‌کند. همچنین انفجار هواپیما موجب پرتاب شدن دشمنان به زیبایی هرچه تمام تر می‌شود. این تنها گوشه‌ای از تغییراتیست که در فیزیک بازی ایجاد شده و در نتیجه هیجان بیشتری به بازی تزریق کرده است. بهبود دیگری که گرافیک بازی برخود دیده، طراحی محیط‌های بسیار وسیع‌تر به دلیل بهره گیری از قابلیتیست که به موتور بازی افزوده شده. به این صورت که بافت‌های پوشیده شده بر روی مدل‌ها، به شیوه‌ای متفاوت بارگذاری می‌شوند و مطمئناً این امر تاثیر بسزایی در طراحی گذاشته و دست سازندگان در خلق مراحل بزرگ، بازتر شده است.یک حالت جدید با عنوان "نیروهای ویژه" به بازی افزوده شده است که می‌توان آن را با بخش نهایی CoD4 یعنی مرحله "Mile High Club"(نجات گروگانی در هواپیما) مقایسه کرد. این حالت جدید شامل ماموریت‌های مجزا و متنوعیست که ارتباطی به بخش داستانی ندارند. مراحل عادی بازی را نمی‌توان بصورت مشارکتی(co-op) بازی کرد؛ اما این قابلیت در حالت "نیروهای ویژه" گنجانده شده. می‌توان ماموریت‌های این بخش را تنها یا با یک همراه(دو نفره) انجام داد. مهم‌تر از این حالت، بخش چند نفره بازیست. CoD4 بخش اعظمی از محبوبیتش را مدیون بخش چند نفره بی نظیرش است.

/ 0 نظر / 29 بازدید